• سال 92،حماسه سیاسی ،حماسه اقتصادی
  • اول مهر،بازگشایی مدارس و آغاز فصل دانش و آگاهی مبارک باد.
  • سال 92،حماسه سیاسی ،حماسه اقتصادی
  • هفته دفاع مقدس بر حماسه سازان سالهای مقاومت و آزادگی مبارک باد.
جستجو
صفـحـه اصـلـی
دربـاره مـا
تـمـاس بـا مــا
سخن روز

" هفته دفاع مقدس " ،یادآور دوران عزت،شرف و ایستادگی ملت ایران گرامی باد.

 
ملایر شناسی

تماس آنلاین با ما

عضویت در خبرنامه
آدرس ایمیل

ثبت عضوبت


نظر سنجی
نظر شما در مورد سایت جدید چیست ؟

ثبت رای


آمار بازدید
مشـروح خبــــر
       

  
مجتمع فرهنگي ديجيتال ملاير شامگاه شنبه همزمان با اختتاميه بيست و پنجمين جشنواره تئاتر استان استان همدان راه اندازي شد   
 
  به نقل از ايرنا، مدير كل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان همدان در اين آيين گفت: اين مجتمع با ۲۷ دستگاه سيستم رايانه و تجهيزات سخت افزاري و نرم افزاري در اختيار استفاده كنندگان قرار گرفته است.

خسرو بيات افزود: يك ميليارد و ۱۰۰ ميليون ريال براي راه اندازي اين مجتمع هزينه شده كه ۸۰۰ ميليون ريال براي مجتمع ديجيتال شهري و ۲۵ ميليون ريال براي خانه فرهنگي ديجيتال ام ابيها است.

وي بازي هاي رايانه اي و سرگرمي ديجيتال انفرادي و جمعي، نرم افزارهاي رايانه اي، كارگاه هاي توليد نرم افزار و محتواي ديجيتال، محتواي تلفن همراه، خدمات الكترونيك، برگزاري كارگاه هاي آموزشي عمومي و نيمه خصصي و فروش محصولات نرم افزاري را از خدمات قابل ارايه در اين مركز برشمرد.

وي ادامه داد: همچنين محصولات نرم افزاري ابزاري و كاربردي، فني و مهندسي، دايرة المعارف پزشكي سلامت، آموزش علوم پايه، اسلام و معارف اسلامي، دين شناسي زبان ادبيات فارسي، انقلاب اسلامي دفاع مقدس و رهبري و خانواده، كودك و نوجوان در اين مجتمع قابل ارايه است.

بيات خاطرنشان كرد: از اواخر سال ۸۹ پيگيري لازم براي راه اندازي مراكز فرهنگي ديجيتال در استان همدان انجام و در سال ۹۱ با همكاري مركز توسعه فناوري اطلاعات، رسانه هاي ديجيتال و شبكه ملي فرهنگ از فضاهاي معرفي شده بازديد به عمل آمد.

وي افزود: از ۲۵ مركز پيشنهادي توسط اداره كل، ۱۲ مركز تاييد و كليه تجهيزات و ملزومات مراكز مهيا شد و در سال ۹۱ و ۹۲ مورد بهره برداري قرار گرفت.

مدير كل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان همدان بيان داشت: هم اكنون، يك مجتمع فرهنگي ديجيتال استاني در مجتمع شهيد آويني، دو مجتمع شهري در ملاير و تويسركان، ۹ خانه فرهنگي ديجيتال شامل شش مركز در همدان و سه مركز در شهرستان هاي ملاير، تويسركان و رزن فعال است.

بيات فرهنگ سازي براي ايجاد توسعه فرهنگ اسلامي، قرآني، ملي و بومي كشور، توسعه خط و زبان فارسي در محيط رايانه و ابزارهاي ديجيتال، بسترسازي زمينه در جنبش نرم افزاري و ايجاد رقابت بين توليد كنندگان محصولات ديجيتالي را از اهداف مجتمع هاي فرهنگي ديجيتال عنوان كرد.

وي گفت: كاهش هزينه، توسعه و دسترسي عمومي به ميراث مكتوب تاريخي،علمي، فرهنگي، ديني و هنري و حمايت از افراد و مراكز در توسعه توليد آثار و محصولات ديجيتال فرهنگي و هنري را از ديگر اهداف اين مجتمع ها است.

 هیچ نظری برای این خبر درج نشده است

نظر شما درباره این خبر چیست ؟ثبت
تقویم فارسی

تبلیغات


پر بیننده ترین خبر ها

تیتر آخرین اخبار

Copyright © 2012 MalayerNews.com | Designed by MEYSAM.G | Yakarim.com