• سال 92،حماسه سیاسی ،حماسه اقتصادی
  • اول مهر،بازگشایی مدارس و آغاز فصل دانش و آگاهی مبارک باد.
  • سال 92،حماسه سیاسی ،حماسه اقتصادی
  • هفته دفاع مقدس بر حماسه سازان سالهای مقاومت و آزادگی مبارک باد.
جستجو
صفـحـه اصـلـی
دربـاره مـا
تـمـاس بـا مــا
سخن روز

" هفته دفاع مقدس " ،یادآور دوران عزت،شرف و ایستادگی ملت ایران گرامی باد.

 
ملایر شناسی

تماس آنلاین با ما

عضویت در خبرنامه
آدرس ایمیل

ثبت عضوبت


نظر سنجی
نظر شما در مورد سایت جدید چیست ؟

ثبت رای


آمار بازدید
مشـروح خبــــر
       

  
جانشین سازمان بسیج رسانه بر ضرورت ایجاد بلوک رسانه‌ای با اتصال شبکه‌های زنجیره‌ ای تاکید کرد.   
 
  به نقل از فارس،حسین رضی دیروز در گردهمایی بسیجیان اصحاب رسانه به مناسبت هفته دفاع مقدس با بیان اینکه قدمت بسیج به قدمت انقلاب اسلامی است، اظهار کرد: بسیج نخستین نهاد برآمده از انقلاب اسلامی بوده و در انقلاب اسلامی و مبارزات قبل از آن ایجاد شده است.

وی ادامه داد: بسیج اصیل‌ترین و عمیق‌ترین نهادی است که در نظام اسلامی موجود بوده و حفظ و نگهداری از آن اوجب واجبات است.

جانشین سازمان بسیج رسانه با اشاره به اینکه ولایتمداری رکن اساسی بسیج است، تصریح کرد: ایثارگری، جامعیت، جذب حداکثری و دفع حداقلی از ویژگی‌های بسیج به‌شمار می‌رود.

وی گفت: اگر بپذیریم که بسیج جامعیت دارد می‌توان تمام گرایش‌ها و سلایق درون نظام را پذیرفت زیرا بسیج به یک نگاه خاص محدود نیست.

رضی ابراز داشت: با جذب حداکثری می‌توان نگاه و سلیقه مخالف خود را به شرط التزام به چارچوب نظام اسلامی و گفتمان انقلاب اسلامی، تحمل و پذیرش کرد.

وی در ادامه به وظایف بسیج در سطح سازمانی اشاره کرد و یادآور شد: جذب، آموزش، هدایت، نگهداری و ساماندهی نیروهای انقلابی از وظایف اصلی بسیج در سازمان به شمار می‌رود.   

جانشین سازمان بسیج رسانه اذعان کرد: وظیفه بسیج فراتر از امور سازمانی در حفظ، تقویت و گسترش انقلاب اسلامی است.

وی ادامه داد: در حوزه رسانه‌های نوشتاری، دیداری، شنیداری و سایبری وظیفه جذب، تربیت، آموزش و هدایت نیروها را برای تقویت گفتمان انقلاب اسلامی بر عهده داریم.

رضی با اشاره به اینکه در محدوده مرزهای ملی به ایجاد یک نظام مبتنی بر ساختار ولایت فقیه و با اهداف عدالت محور دست یافتیم تصریح کرد: در خارج از مرزهای ملی بالا بردن افق و تحمل نگاه‌های مختلف را دنبال می‌کنیم

وی با بیان اینکه نخستین کارکرد رسانه‌ها اطلاع‌رسانی است گفت: کارکرد دیگر رسانه‌ها آموزش از ابتدای کودکی به جامعه است

جانشین سازمان بسیج رسانه افزود: رسانه‌ها سبک زندگی را با استفاده از ابزارهای خاصی تعریف کرده و نوع پوشش، نوع تعامل با جامعه و دیگران را از طریق سیستم تبلیغات به جامعه عرضه می‌کنند

وی یکی دیگر از کارکردهای رسانه را تفریح دانست و بیان داشت: ایجاد شبکه‌های تفریحی در داخل مجموعه رسانه‌ای در حوزه رسانه‌ای غرب با گرایش لذت‌جویانه شکل گرفته که در بخش‌هایی ما نیز دچار آن تفریحات شده‌ایم.

رضی در ادامه با بیان اینکه کارکرد دیگر بسیج رسانه نظارت بر محیط است افزود: خبرنگار باید به همه اجزای زندگی محیط خود توجه کرده و به آنها عکس‌العمل نشان دهد تا کارکرد نظارتی خود را انجام داده باشد

وی با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر منطبق بر کارکرد نظارت بر محیط بسیج رسانه است، ابراز داشت: فرد محیط پیرامون را مشاهده و نسبت به آن احساس مسئولیت می‌کند.

جانشین سازمان بسیج رسانه در ادامه برای انجام امر به معروف و نهی از منکر دو ویژگی را بیان کرد و گفت: معروفات را در همه عرصه‌های سیاسی و فرهنگی از طریق رسانه می‌توان تعریف کرد

وی با اشاره به اینکه اصل بسیج مبتنی بر توانمندی مردمی است اذعان کرد: در بسیج رسانه باید از این توانمندی استفاده کرد و این مجموعه نباید به ساختارهای رسمی محدود شود.

رضی در ادامه به ایجاد بلوک رسانه‌ای اسلامی اشاره کرد و ابراز داشت: با ایجاد شبکه‌های زنجیره‌ای و اتصال آنها به یکدیگر می‌توان بلوک رسانه‌ای را به وجود آورد که در طی چند سال گذشته گام‌هایی در راستای تحقق این هدف برداشته شده است.

وی تصریح کرد: فضای مجازی و شبکه‌های ماهواره‌ای سرعت انتشار اخبار را بسیار تسهیل کردند و تعداد کانال‌ها تنوع و تکثر عجیبی را در فضای رقابتی ایجاد کردند که هر رسانه‌ای به دنبال سهم خود است

 هیچ نظری برای این خبر درج نشده است

نظر شما درباره این خبر چیست ؟ثبت
تقویم فارسی

تبلیغات


پر بیننده ترین خبر ها

تیتر آخرین اخبار

Copyright © 2012 MalayerNews.com | Designed by MEYSAM.G | Yakarim.com